LibreOffice Euroopa Liit. Euroopa Regionaalarengu Fond

LibreOffice on tasuta kontoritarkvara
koju, kooli, tööle

Laadi alla LibreOffice

LibreOffice on vaba tarkvara, mida arendavad üheskoos IT-spetsialistid ja huvilised kogu maailmast. Sellega on võimalik töödelda tekste ja tabeleid, luua esitlusi, hallata andmebaase ning teha diagramme ja graafikuid. LibreOffice on suurepärane alternatiiv tasulistele kontoritarkvaradele.

LibreOffice koosneb kuuest programmist:

  • Writer tekstitöötluseks
  • Calc tabelitöötluseks
  • Impress esitluste loomiseks
  • Draw diagrammide ja graafikute töötlemiseks
  • Base andmebaaside haldamiseks
  • Math valemite ja võrrandite standardsel kujul vormindamiseks

LibreOffice on täiesti tasuta ja selle kasutamiseks ei pea litsentsi ostma. LibreOffice’i kasutama õppimine on väga lihtne, sest menüü on eestikeelne ja oma ülesehituselt sarnaneb see enamlevinud kontoritarkvaradega. Samuti on võimalik tarkvarale lisada eestikeelne speller ja tesaurus.

LibreOffice ühildub enamlevinud failivormingutega, mis tähendab, et sellega on võimalik avada, töötada ja salvestada näiteks DOC-, XLS-, PPT-faile ning luua PDF-faile. Esitlusmooduliga Impress saab ka muuta juba valmiskujul PDF-faile.

Muretumaks vabavarale üleminekuks on loodud eestikeelne keskkond www.libreoffice.ee. Sealt leiab õppevideod ja praktilised harjutused nii algajatele kui ka juba kogenumatele kasutajatele.

LibreOffice’ile on võimalik lisada eestikeelne speller ja tesaurus.

LibreOffice töötab nii Windowsi, Macintoshi kui ka GNU/Linuxiga. Rahvusvahelistele standarditele kohase avatud lähtekoodiga vaba tarkvara arendamiseks ja parendamiseks saab ettepanekuid teha iga kasutaja.

LibreOffice on IT-roheline valik, seda arendab The Document Foundation, mille liikmed on IT-ettevõtted ja -spetsialistid üle maailma, osalejatest nimekaim on ettevõte Google Inc.

LibreOffice on saadaval enam kui 30 keeles ja uusi keeleversioone tuleb pidevalt juurde. Praegu arendatakse veebi kaudu kasutatavat grupitöö võimalustega LibreOffice Online’i ning Androidi ja iOSi rakendusi nutitelefonidele.

Vastavalt Vabariigi Valitsuse ettepanekule on kõigis suuremates riigiasutustes tagatud odf-vormingu võimekus.

Suur hulk Eesti koole ja kohalikke omavalitsusi on juba LibreOffice'i kasutusele võtnud.