LibreOffice on saanud mitmeid erinevaid auhindu

Oma lühikese, vaid umbes paari aasta pikkuse eluea jooksul on LibreOffice tänaseks saanud mitmeid auhindu ning positiivset vastukaja. Siinkohal teeme sellest väikese ülevaate:

  • Nomineeritud People’s Choice Stevie Awards 2012 uute lemmiktoodete kategoorias.
  • Technology For Citizens Award“; Guarulhos’e linn, Brasiilia
  • Office Suite of the Year 2011“; LinuxQuestions
  • Best Open Source Software 2011“; OWF Experiment
  • Best Of Open Source“; 2011 InfoWorld

People’s Choice Stevie Awards 2012

People’s Choice Stevie Awards on osa Ameerika äriauhindadest (The American Business Awards), mis tähistab tänavu oma kümmendat aastapäeva. Täpsem info antud auhinnavõistluse kohta on kättesaadav siit (inglise keeles): www.stevieawards.com/aba.

Technology For Citizens Award 2012

18.mail anti Guarulhos’e linna poolt LibreOffice’ile üle “Technology for Citizens Best International Software” (Parim Ülemaailmne Tarkvara, Tehnoloogia Linlastele) auhind. See väljendab LibreOffice’i olulisust linna sotsiaalsete projektide elluviimisel.

Auhinnatseremoonial esindas LibreOffice’it Eliane Domingos, kes on Avatud Dokumendi Fondi liige ja LibreOffice’i Brasiilia kommuuni aktivist. LibreOffice on lisatud linna IT-osakonna poolt komplekteeritud Guarux nimelisse Ubuntu-põhisesse distributsiooni. Seda kasutatakse linna poolt hallatavates avalikes internetipunktides, mis võimaldavad majanduslikult vähekindlustatud elanikele ligipääsu internetile ja uutele tehnoloogiatele.

“Tegemist on Avatud Dokumendi Fondile olulise tunnustusega, sest see näitab LibreOffice’i kui tasuta tarkvara tähtsust teadmiste edasi andmisel arenevates piirkondades. Tasuta tarkvara on üks võimalus vaesuse vähendamiseks ja suure hulga inimeste ühendamiseks informatsiooni peavoolu.” räägib Eliane Domingos. “Minule isiklikult valmistab antud auhind au, sest olen tihedalt seotud LibreOffice arendamisega kui väärtuslikku tööriistaga kõigile brasiilastele.”

Office Suite of the Year 2011

Linuxquestions

LinuxQuestion’i liikmete vahel läbi viidud küsitluses võitis LibreOffice ülekaalukalt 2011. Aasta Kontoritarkvara tiitli. 537-st häälest üle 80% kogunud LibreOffice’i protsentuaalne ülekaal oli suurim ka kõikide teiste kategooriate võrdluses. Kontoritarkvara kategoorias oli ka kõige enam hääletajaid.

Läbiviidud küsitlusest leiab ka vastuse, miks LibreOffice LinuxQuestion’i liikmete seas sedavõrd populaarne on ja miks osad neist mõnda teist kontoritarkvara eelistavad.

Best Open Source Software 2011

LibreOffice’it autasustati OWF Experiment Awards 2011 raames parima vabavaralise tarkvara eest:

Best Of Open Source 2011

LibreOffice on üks InfoWorld’i BOSSIE auhinna võitjatest – Best of Open Source – 2011.

Toome siinkohal välja ka lõigu auhinna tutvustusest:

LibreOffice

OpenOffice.org vajas hädasti üht noorendavat süsti, mis nüüd väljendub ühe OpenOffice’i variandina, Avatud Dokumendi Fondi poolt juhitava LibreOffice’i projektina.

LibreOffice on võrreldes OpenOffice’iga kiirem, stabiilsem ja oluliselt paremate võimalustega, kuid olulisim nendest on projekti kiirendatud tarkvaraarendus.

Uute võimaluste lisandumine näitab, et pööratakse rohkelt tähelepanu üldise võimekuse parandamiseks ning tahetakse olla pigem äritarkvara loojad kui sabas sörkijad.

Doug Dineley, InfoWorld’i Testikeskuse peatoimetaja:

Igas vähegi olulises tarkvarakategoorias on alati vabavaralise lahenduse pakkujaid. Tihtipeale on vabavara ka ainus valikuvariant. Meie 2011 Bossie Auhindade võitjad esindavad rakenduste arendusega, kontoritööriistadega, nutiseadmetega ja andmekeskustega töötamiseks parimaid saadaolevaid lahendusi.