Dokumendi Sihtasutus teatab LibreOffice’i 3.6.5 versiooni avaldamisest

30. jaanuar 2013 Berliin – Dokumendi Sihtasutus annab teada uue LibreOffice 3.6.5 Windows’i, MacOS’i ja Linux’i versioonide avaldamisest.

Antud versioon on viimane LibreOffice’i 3.6 perekonnast, mis avaldatakse enne järgmist 4.0 põhiversiooni saabumist. LibreOffice 3.6.5 on veel üks samm edasi LibreOffice’i üldise kvaliteedi ja stabiilsuse parandamise suunas, mis teeb vaba tarkvara kasutuselevõtu veelgi lihtsamaks.

LibreOffice 3.6.5 avaldatakse paar päeva enne Brüsselis, Belgias 3. veebruaril toimuvat FOSDEM 2013 konverentsi. Sinna kogunevad Dokumendi Sihtasutuse arendajate kogukonna liikmed, mis on nende jaoks juba kolmas kord peale LibreOffice’i projekti algust . LibreOffice’i esindus konverentsil asub majas K ning Arendajate Toas (DevRoom https://fosdem.org/2013/schedule/track/libreoffice/) majas H – kus toimuvad mitmed jutuajamised erinevate lähtekoodi häkkide teemadel – pühapäeval alates 09.30-st (H.2213).

Lisaks, pühapäeval kell 15.00 räägib Michael Meeks teemal “LibreOffice: hiiglasliku koodibaasi puhastamine ja re-faktoreerimine (või miks selle uuesti kirjutamine veelgi hullem oleks)”. Ettekanne toimub Janson’i ruumis (https://fosdem.org/2013/schedule/event/challenges_libreoffice/).

LibreOffice’i kasutajad, vaba tarkvara toetajad ja kogukonna liikmed saavad Dokumendi Fondi toetada annetustega. On olemas spetsiaalne veebilehekülg, kus on erinevad annetuskanalid, sealhulgas PayPal ja krediitkaardid – http://donate.libreoffice.org– aitamaks koguda raha LibreOffice’i infrastruktuuri ülalpidamiseks.

LibreOffice 3.6.5 on koheselt tasuta allalaetav siit: libreoffice.ee/laadi-allaEesti keele pakett ja Filosofti tasuta speller, tesaurus ja poolitaja on kättesaadavad samalt aadressilt.

LibreOffice’ile annavad veelgi enam võimalusi erinevad laiendused, mis on kättesaadavad siit:http://extensions.libreoffice.org/extension-center.

LibreOffice 3.6.5 versiooni muudatustelogid (inglisekeelsed) on kättesaadavad siit: https://wiki.documentfoundation.org/Releases/3.6.5/RC2 (parandatud 3.6.5).