Linuxi keelepaketi paigaldamine

 1. Soovitud keelepaki paigaldamiseks minna allalaadimiste lehele. Allalaaditud keelepakk paki lahti enda poolt valitud kausta (näiteks desktopi kausta) Nautiluse failihalduriga. Veendu, et oled väljunud kõikidest LibreOffice´i rakendustest (kaasa arvatud QuickStarter’ist).
 2. Ava kaust, kuhu keelepaki lahti pakkisid.
 3. Edasi avada kaust, mis sai loodud lahtipakkimise protsessi käigus. Näiteks, 32-bitise Debian/Ubuntu-põhisel süsteemil kannab Eesti keelepakk nimetust:
  Desktop/LibO_3.4.5rc2_Linux_x86_langpack-deb_est.
 4. Nüüd ava kaust, mis sisaldab paigalduspakke. Debian/Ubuntu-põhisel süsteemil on kausta nimetuseks DEBS.Fedora-, Suse- või Mandriva-põhisel süsteemis on kausta nimeks RPMS.
 5. Nautiluse failihalduris tee nimetatud kaustal hiirega paremklõps ning vali käsklus „ava terminalis“. Sisesta terminali käsklus keelepaketi paigaldamiseks. (kõikide eelnevate käskluste tõttu võidakse sult küsida sinu arvuti kasutaja parooli):
  1. Käsklus Debian/Ubuntu-põhistel süsteemidel:
   sudo dpkg -i *.deb

   Fedora-põhistel süsteemidel:

   su -c 'yum install *.rpm

   Mandriva-põhistel süsteemidel sisesta kõigepealt:

   su

   Ja järgnevalt:

   urpmi *.rpm

   Teiste RPMi-kasutavate süsteemide puhul (Suse jne):

   su rpm -Uvh *.rpm
 6. Järgnevalt, ava omal valikul üks LibreOffice rakendustest – näiteks Writer. Mine „Tools“ menüüst „Options“. Avanenud aknas kliki „Language Settings“ ja sealt edasi „Languages“. User interface nimelisest rippmenüüst otsi üles ja kliki Estonian. Kui soovid, tee sama valik ka Locale setting, Default currency ja Default languages for documents valikutele.

Pärast seadistamist vajuta „OK“. Dialoogiaken suletakse ning sind informeeritakse tehtud seadete aktiveerimisest kohe peale LibreOffice´i taaskäivitamist (Ühtlasi ära unusta ka QuickStarter´ist väljuda).

Järgmisel korral LibreOffice´it käivitades on kogu kasutajaliides nüüd eestikeelne.