LibreOffice’i käivitamine MacOS X 10.8-s

LibreOffice’i versioonid 3.5 ja 3.6 töötavad Macintosh’i Mountain Lion’is suurepäraselt, ehkki võib juhtuda, et sul on vaja muuta oma turvalisuse seadeid GateKeeper‘iga hakkamasaamiseks.

Dokumendi Sihtasutus annab tulevikus kindlasti välja signeeritud Mac OS X’i LibreOffice’i versiooni, mis ei nõua mingit eriseadistust ning anname sellest kasutajatele kindlasti teada. Olles täpne, siis LibreOffice’i kood on signeeritud, et kõiki kasutajaid rämpsvara eest kaitsta, ent paraku kasutab Apple selleks teistsugust protseduuri.

LibreOffice’i Mac OS X 10.8-s käivitamine

Täna tuleb sul oma LibreOffice’i käivitamiseks Mountain Lion’i operatsioonisüsteemis käituda järgmiselt:

  1. Ava System Preferences ja vali Security and Privacy.Preferences
  2. Vali “allow applications downloaded from MacApp Store and identified developers”.Identified
  3. Käivita LibreOffice Rakenduste kaustast (Application folder), hoides samal ajal alla Control klahvi ja avanenud menüüst vali “Open“.Control

Nüüd peaks LibreOffice käivituma ilma probleemideta. Sinu valikud on ka mällu salvestatud, seega edaspidi saad LibreOffice’i kontoritarkvara tavapärasel moel käivitada.

Kui LibreOffice ikka ei käivitu

On teada olukordi, kus ka eelpool toodu juhisega ei ole võimalik LibreOffice’it Mountain Lion’is käivitada. Mis seda täpselt põhjustab, tuleb veel selgitada, kuid seni tuleks juhinduda järgnevast:

Seekord näidatakse sulle järgmist üsnagi hirmuäratavat teadet:

Damaged

Tegelikult ei ole olukord sugugi nii hull. LibreOffice’i kävitamiseks käitu järgmiselt:

  1. Ava System Preferences, ja vali Security and Privacy.
  2. Vali “allow applications downloaded from anywhere”.Anywhere
  3. Käivita LibreOffice topeltklõpsuga ikoonil ja oota kuni avatud on tühi dokument. Seejärel sule programm LibreOffice’i menüüst (File – Quit)(ära unusta, et tegemist on Mac’iga)
  4. Ava uuesti System Preferences, ja vali Security and Privacy.
  5. Vai “allow applications downloaded from MacApp Store and identified developers”.
  6. Nüüd saad LibreOffice’i käivitada tavapärase topeltklõpsuga rakenduse ikoonile.

NB! Seadistamise hetkel, mil on lubatud kõikide allalaetud rakenduste käivitamine (allow applications downloaded from anywhere), ära käivita ühtegi teist tarkvara või programmi! See võib põhjustada probleeme turvalisusega.