Mida teeb?

LibreOffice Base

Base on tarkvara, mis aitab Sul paremini kasutada, hallata ja uurida erinevaid andmebaase. Programmist on kasu nii klientide kontaktandmete, küsitluste aga ka näiteks finantsandmetega töötamiseks. Nendele, kes kasutavad teisi andmebaasiprogramme, pakub Base võimalust andmeid sobivas vormis avada ning muuta.

Uutele kasutajatele, kes pole andmebaaside koostamisega (või Base’iga) varem kokku puutunud, pakub Base nõustamisfunktsiooni tabelite, päringute, vormide ja aruannete loomiseks. Andmebaasirakendus sisaldab mitmeid ettevalmistatud tabelimalle, mis sobivad näiteks varade, klientide, müügitellimuste, arvete ja paljude muude levinumate üksuste jälgimiseks.

Kui vajate ühe kasutaja jaoks mõeldud andmebaasi, saab selleks kasutada Base´i eelkonfigureeritud HSQL  andmebaasi mootorit. See on ideaalne lahendus lihtsate vajaduste rahuldamiseks: andmed talletatakse otse Base’i failis. Lisaks saate ka dBase’i püsiandmebaasifailide toe.

Base sobib ka kogenud kasutajate ja ettevõtete vajaduste rahuldamiseks. Programmi on lisatud draiverid paljude levinumate mitme kasutajaga andmebaasimootorite jaoks: MySQL, Adabas D, MS Access ja PostgreSQL. JDBC- ja ODBC-standardi draiveritega sisseehitatud tugi võimaldab luua virtuaalse ühenduse peaaegu kõigi muude andmebaasimootoritega.

Base integreerub sujuvalt  LibreOffice’i tarkvarakomplekti ülejäänud rakendustega. Näiteks:

  • Base suudab pakkuda Writerile kirjade koostamiseks aadressiraamatu andmeid, kasutades selleks standardset LDAP-protokolli või levinud aadressiraamatuvorminguid (nt Microsoft Outlook, Microsoft Windows ja Mozilla);

Base’i saab kasutada lingitud andmevahemike loomiseks Calci failides, DataPiloti analüüside jaoks või diagrammide alusena.Ehkki Base’i andmebaas on juba iseenesest võimas rakendus, programmlaiendab ta kasulikke funktsioone ja võimalusi rakendustele.teistes LibreOffice’i rakendustes Kui Base`i kasutadanäiteks koos makrode programmeerimise funktsiooniga, mis samuti kaasatud kõikidesse LibreOffice’i komponentidesse, on teie käsutuses olevate võimaluste valik erakordselt lai.

Laadi alla