Mida teeb?

LibreOffice Draw

Draw on programm, mille abil saate luua täpseid graafikuid ja diagramme (nt ettevõtete struktuurid, nö „pirukad“ jms) ning isegi ruumilisi kujundeid (nt kerad). Draw`is saate kasutada abivahendeid, mis muudavad joonestamise täpsemaks. Enimkasutatud joonestustööriistu saate hõlpsasti ekraanil käepäraselt paigutada – aknas „Stiilid ja vormindus” püsivad kõik Teie graafikastiilid kõigest ühe hiirekliki kaugusel.

Kõiki objekte saab muuta ja pöörata nii 2D-s kui ka 3D-s.
„3Dkontroller“ võimaldab Sul ligi pääseda erinevatele kujunditele: kerad, ringid, risttahukad jne.

Renderdamisfunktsiooni abil saate luua fotorealistlikke kujutisi, lisada meelepäraseid tekstuure, valgustus- ja perspektiiviefekte, läbipaistvust jms.

Draw funktsioonid võimaldavad Teil  kergelt koostada erinevaid skeeme (näiteks voo- ja organisatsiooniskeeme  võrgudiagramme),isegi kui Te varem ei ole selliste ülesannetega väga palju kokku puutunud. Draw kuvab mõõtjooned joonestamise ajal automaatselt.

Pildigaleriist saate ligipääsu olemasolevatele  lõikepiltidele. Vajadusel saate ka ise sinna pilte luua ja lisada.

Ühilduvus teiste joonestusprogrammidega

Graafikafailid saate salvestada OpenDocument´i vormingus, mis on dokumentide uus rahvusvaheline standard. Kuna tegemist on XML-il põhineva vorminguga, saavad faile avada ka need, kes LibreOffice`t ei kasuta. Graafikafaile saab avada iga tarkvaraga, mis ühildub OpenDocument-vorminguga.

Draw oskab importida graafikafaile kõigis levinumates vormingutes (sh BMP, GIF, JPEG, PNG, TIFF ja WMF).

Laadi alla