Paigaldamisõpetus macOSile

vt ka paigaldusjuhend inglise keeles.

Enne paigaldamise alustamist, külasta ka süsteeminõuete lehte.

Eelnevalt paigaldatud LibreOffice´i versiooni ei pea eemaldama.

Lae alla DMG paigaldusfail allalaadimiste lehelt. Salvestatud DMG faili saad avada Allalaadimiste kaustast hiire topeltklõpsuga kiirkäivitaja allalaadimiste sahtlis (vaikeseades Mac’is asub see tavaliselt doki paremal käel)

 

Avatakse LibreOffice’i paigaldusaken. Lohista LibreOffice´i ikoon Rakenduste (Applications) kausta.

 

Paigalduse alguses võidakse jätkamiseks Sinu käest küsida administraatori salasõna. See oleneb iga kasutaja seadistuste eripärast, näiteks kas arvutis on mitmeid administraatori ja tavakasutaja õigustes kontosid.

Kui Sa näed sõnumit, mis nõuab administraatori õigustes isiku tuvastamist, siis vajuta seda nuppu. Järgmises aknas trüki sisse administraatori õigustes kasutaja nimi ja salasõna. Vajuta OK.

Ilmub progressi indikaator. Kui paigaldus lõpeb, ilmub LibreOffice´i ikoon Rakenduste kausta. LibreOffice´i käivitamiseks tee ikoonil topeltklõps.

Keelepaki paigaldamine

Lae alla DMG fail, selleks et saada keelepakki, mida soovid paigaldada.

Tee topeltklõps allalaaditud failil oma Allalaadimiste kaustas.

Topeltklõps LibreOffice’i keelepaki ikoonil, selleks et alustada paigaldust.

 

Kui ükski teine rakenduste aken töölaual lahti pole, siis dialoogi aken kuvab sõnumi samas keeles, mida paigaldama hakkad. “Tere tulemast paigaldusnõustajasse LibreOffice’i Keelepakk. See paigaldus uuendab varasemalt paigaldatud versioone LibreOffice´st. Sellega võib aega minna.” (See on tõlge inglise keelde originaaltekstist, mis tegelikkuses kuvatakse keeles, mida oled paigaldamas). Kui Sul on teised rakenduste aknad lahti, siis Sa märkad, et Keelepaki ikoon, mis on dokil nähtav, hüppab üles ja alla, nõudes tähelepanu, kuid on peidetud vaates. Kui Sa klikkad dokil sellel ikoonil, siis tuuakse tervitussõnum teiste akende peale ja sa saad jätkata keelepaki paigaldamist.

Vajuta paigalda

Kui paigaldamine lõppeb, ilmub sõnum, mis annab juhendid LibreOffice’i keele muutmiseks.

Selleks ava LibreOffice ning vali LibreOffice > Preferences > Language settings > Languages. Sealt saad User Interface’i nimekirjast valida soovitud keele. Kui paigaldasid ainult ühe keelepaki, siis see on juba aktiveeritud ning seda sammu eeldatavasti eraldi ette võtma ei pea.

Sulge LibreOffice ning taasava see (see on vajalik ainult siis, kui pidid värskelt lisatud keele manuaalselt valima). LibreOffice on nüüd sinu valitud keeles.