LibreOffice 4 on kõige värskem ja stabiilsem versioon antud kontoritarkvarast ja on oluline teetähis LibreOffice’i projektis.
LibreOffice 4 toob kasutajateni mitmed uued võimalused ja muudatused. Oluliselt on täiendatud tarkvara ka koodi, mis lõppkokkuvõttes muudab kogu tarkvarakomplekti paremaks.
Järgnevalt toome välja mõned märkimisväärseimad muudatused, mis antud versioonis esimest korda avaldatakse. Kõikide võimalustega tutvumiseks tutvu lähemalt inglisekeelse LibreOffice’i väljalaske märkmetega.

KUJUNDA OMA KONTORITARKVARA VABAL VALIKUL
LibreOffice’ile omapärase kujunduse andmiseks saad nüüd kasutada Firefox’i brauserist pärit Persoonasid ( uue nimega Firefox themes ehk Firefox’i teemad). Persoonad on sisuliselt taustapildid, mis paigutatakse sinu LibreOffice’i tarkvara taustale. Läbi Firefox’i kogukonna on avalikuks tehtud tuhandeid Persoonasid ning ääretult lihtne on neid ka ise luua.
ARENDUSES KAASALÖÖMINE ON LIHTSAM KUI KUNAGI VAREM
Lihtsaks kaastööks ja oma tarkvara koodi ülevaatamiseks kasutame Gerrit’it. Selle abil oleme teinud juba pea 1500 koodimuudatuse ülevaate ja ühendamise!
TOETUS ERINEVATELE FAILIFORMAATIDELE
Oleme oluliselt täiendanud oma kontoritarkvara võimet toetada erinevaid spetsiaalseid dokumendiformaate, nagu RTF või DOCX. Nüüd on sul võimalik lisada käsijoonistusi (Ink annotate) või importida ja eksportida RTF’i matemaatilisi tehteid. Esimest korda on võimalik kommentaaride lisamine dokumendi tekstiosale, näiteks tervele paragrahvile või lõigule.
TOETUS VISIO JA PUBLISHER’I DOKUMENTIDELE
LibreOffice toetab ka Microsoft Visio ja Publisher’i dokumente, mis on antud programmides loodud. LibreOffice’iga võid neid dokumente muuta ja salvestada uuesti samasse failiformaati.