Avasta LibreOffice 4.0

LibreOffice The Document Foundation

LibreOffice 4 on kõige värskem ja stabiilsem versioon antud kontoritarkvarast ja on oluline teetähis LibreOffice’i projektis.

LibreOffice 4 toob kasutajateni mitmed uued võimalused ja muudatused. Oluliselt on täiendatud tarkvara ka koodi, mis lõppkokkuvõttes muudab kogu tarkvarakomplekti paremaks.

Järgnevalt toome välja mõned märkimisväärseimad muudatused, mis antud versioonis esimest korda avaldatakse. Kõikide võimalustega tutvumiseks tutvu lähemalt inglisekeelse LibreOffice’i väljalaske märkmetega.


SUUREM KOOSTÖÖVÕIME
LibreOffice’it saab nüüd integreerida Sisuhalduse Süsteemidega (Content Management Systems) ja online failisüsteemidega, mis kasutavad CMIS standardit. Sinu dokumendid, mis võivad paikneda ka näiteks ECM (Enterprise Content Management – ettevõtte sisuhaldus) süsteemides. Seejuures võib tegu olla Vaba Tarkvara põhise lahendusega, nagu Alfresco ja Nuxeo või omanditarkvaraga, mida esindab näiteks Microsoft SharePoint.

KUJUNDA OMA KONTORITARKVARA VABAL VALIKUL


LibreOffice’ile omapärase kujunduse andmiseks saad nüüd kasutada Firefox’i brauserist pärit Persoonasid ( uue nimega Firefox themes ehk Firefox’i teemad). Persoonad on sisuliselt taustapildid, mis paigutatakse sinu LibreOffice’i tarkvara taustale. Läbi Firefox’i kogukonna on avalikuks tehtud tuhandeid Persoonasid ning ääretult lihtne on neid ka ise luua.

 


ARENDUSES KAASALÖÖMINE ON LIHTSAM KUI KUNAGI VAREM

Lihtsaks kaastööks ja oma tarkvara koodi ülevaatamiseks kasutame Gerrit’it. Selle abil oleme teinud juba pea 1500 koodimuudatuse ülevaate ja ühendamise!

 

 

 


TOETUS ERINEVATELE FAILIFORMAATIDELE


Oleme oluliselt täiendanud oma kontoritarkvara võimet toetada erinevaid spetsiaalseid dokumendiformaate, nagu RTF või DOCX. Nüüd on sul võimalik lisada käsijoonistusi (Ink annotate) või importida ja eksportida RTF’i matemaatilisi tehteid. Esimest korda on võimalik kommentaaride lisamine dokumendi tekstiosale, näiteks tervele paragrahvile või lõigule.

 


TOETUS VISIO JA PUBLISHER’I DOKUMENTIDELE

LibreOffice toetab ka Microsoft Visio ja Publisher’i dokumente, mis on antud programmides loodud. LibreOffice’iga võid neid dokumente muuta ja salvestada uuesti samasse failiformaati.

 

 

Laadi LibreOffice 4.0 alla meie allalaadimise leheküljelt