Mida teeb?

LibreOffice Writer

Writer on lihtne tekstitöötlusprogramm, mille abil saad koostada erinevates formaatides tekstidokumente (tavalistest dokumentidest kuni flaierite, erinevate kirjde, protokollide jms välja). Dokumente saad väga lihtsalt täiendada piltide, graafikute, jooniste ja sisukorraga.

Stiilid annavad võimaluse luua kujundusmalle, mida saad rakendada nii üksikutele dokumentidele kui ka mitmetest dokumentidest koosnevatele komplektidele, ühtse stiili tagamiseks.

Tekstipaneelid ja linkimine võimaldavad Sul kerge vaevaga küljendada uudiskirju, flaiereid ja muid dokumente, andes neile just sellise ilme, nagu Sina soovid.

Dokumentidest kiirelt ja lihtsalt olulise info leidmiseks saad koostada sisukordade, mõistete, bibliograafiaviidete, illustratsioonide, tabelite ja muude üksustega registreid.

Automaatkorrektuur, koos sisseehitatud sõnastikuga, aitab Sul üles leida kirjavead. Lisaks, võimaldab see Sul ühe dokumendi sees olevaid keeli korraga kontrollida

Nõustamisfunktsioon muudab standarddokumentide – kirjade, fakside, päevakordade, protokollide – loomise kiireks ja lihtsaks ning aitab ka keerukaid toiminguid lõpuni viia.

Writer´is saab redigeerimise ajal kuvada mitmeid lehti korraga. See on väga mugav keeruliste dokumentide koostamisel või suure/mitme kuvariga töötamisel.

Writer võimaldab kuvada dokumendi kõrval märkmeid – nii saad kiire ülevaate täiendustest ja muudatustest. Lihtsama äratundmise huvides kuvatakse erinevate kasutajate tehtud märkmed erinevate värvidega. Märkmetele lisatakse ka kuupäev ja kellaaeg.

Kui lood dokumenti veebi tarvis, saad seda teha Writeri HTML-i eksportimise funktsiooniga. Dokumendi Wikis avaldamiseks saad kasutada MediaWiki-vormingut. Lisaks saad dokumenti alati PDF-formaadis eksportida.

Dokumendi Ühildamiseks teiste tekstitöötlusprogrammidega, tuleb see salvestada universaalses OpenDocumenti vormingus. See on dokumentide uus rahvusvaheline standard. Tegemist on XML-il põhineva vorminguga, seega saavad faile avada ka need, kes LibreOffice`t ei kasuta. Tekstifaile saab avada kõigi OpenDocument vormingut toetavate tarkvaradega.

Writer oskab hõlpsasti lugeda Microsoft Word´i dokumente, seega vajadusel saad oma töö ka Word´i vormingus salvestada.
Writer oskab avada ka DOCX-vormingus faile, mis on loodud Microsoft Office 2007 (Windowsi jaoks) või Microsoft Office 2008 (Mac OS X-i jaoks) versioonidele.

Laadi alla